Warning: strpos(): needle is not a string or an integer in /home/pavelb/public_html/comments.php on line 34

Warning: strpos(): needle is not a string or an integer in /home/pavelb/public_html/comments.php on line 35

Warning: strpos(): needle is not a string or an integer in /home/pavelb/public_html/comments.php on line 36
Добре дошли в ПАВЕЛ БАНЯ – ПРОМОЦИИ, Оферти, Пакети, Лечение, Настаняване, Хранене, Транспорт, Развлечение, Новини – Всичко за Павел баня - Пуснаха на свобода "Фредо"
Павел баня
Пуснаха на свобода "Фредо" 
09.10.2013
На 09.10 шестокласниците, пристигнали специално от София, кръстиха и освободиха лешоядът К5Т от волиерата за адаптация над с. Тъжа, Централен Балкан.

Фредо е млад белоглав лешояд, пристигнал на 03.07.2012 г. от далечна Испания, в рамките на проект „Завръщане на лешоядите в България” LIFE08 NAT/BG/278. Неговата история трогна и развълнува шестокласниците от Учебен комплекс „Българско школо”, които пристигнаха специално, за да се запознаят с него и участват в пускането му на свобода.

Освен тях, на гости на лешоядите бяха група доброволци от Младежка банка и Спасителния център за диви животни към Зелени Балкани - Стара Загора, както и група петокласници от Основното училище в с. Тъжа.

Приключението беше част от деветия открит урок, който фирма Овергаз организира за ученици в рамките на своя проект „Опознай природата и я опазвай”. В Централен Балкан децата имаха възможност да се запознаят отблизо с тези редки видове и да участват в пряко в тяхното опазване, заедно с екипа на Зелени Балкани.

Преди да бъде пуснат Фредо, бе поставен на гърба му специален GPS/GSM предавател, осигурен отново от фирма Овергаз, който позволява да се следят движенията и адаптацията му на свобода. Всеки може го следи от тук:

И този път, по традиция, учениците имаха възможност да запечатат на лента екологичния урок на Овергаз. Специалист от компанията помогна на учениците да уловят незабравимия момент с кръщелника си Фродо.

По информация на Зелени Балкани

Коментари 
Comments are not available for this entry.