Warning: strpos(): needle is not a string or an integer in /home/pavelb/public_html/comments.php on line 34

Warning: strpos(): needle is not a string or an integer in /home/pavelb/public_html/comments.php on line 35

Warning: strpos(): needle is not a string or an integer in /home/pavelb/public_html/comments.php on line 36
Добре дошли в ПАВЕЛ БАНЯ – ПРОМОЦИИ, Оферти, Пакети, Лечение, Настаняване, Хранене, Транспорт, Развлечение, Новини – Всичко за Павел баня - Приключи жътвата на пшеница в Старозагорскa област
Павел баня
Приключи жътвата на пшеница в Старозагорскa област 
03.08.2012
На 100% приключи жътвата в старозагорска област. Запазва се почти един и същ добив на зърнени култури в сравнение с миналата година, коментира Веселин Стоянов - главен експерт в Областна дирекция „Земеделие" - Стара Загора.

Средният добив на пшеница за тази година е 350 кг от декар. През 2011 г. е бил 349 кг. Общо засетите площи през 2012 г. са били 596 720 декара. 1300 декара са били унищожени при градушка в Казанлъшко. Добивът на ечемик е 323 кг., спрямо 349 кг през миналата година. Засети са общо 148 333 декара, като 747 от тях са поразени от въпросната градушка от 5 май. Тази година маслодайната рапица е с по-малък добив - 173 кг., докато през 2011г. са добити 199 кг на декар.

До десетина дни ще започне и жътвата на 440 декара маслодаен слънчоглед. Очаква се добивът да е нормален.

Дарик нюз

Коментари 
Comments are not available for this entry.