24.11.2011 Обсъдиха съвместните действия при кризи през зимата в област Стара Загора
Осъществяването на координация между отговорните институции за преодоляване на кризисни ситуации при усложнена зимна обстановка в област Стара Загора беше обсъдено на среща на ВрИД областен управител Димитър Драчев с командирите на поделения в региона, директора на Областно пътно управление – Стара Загора Петър Николов и заместник-началника на Областно управление Пожарна безопасност и защита на населението – Стара Загора Румен Тодоров.
Участниците в срещата уточниха задачите за реагиране на екипите от Единната спасителна система и взаимодействието им с модулите за действие при бедствени ситуации от Българската армия. Веднъж месечно ще се провежда тренировка с органите за управление на екипите от Единната спасителна система и модулите от Въоръжените сили. Като проблем беше определено осигуряването на 40-тонен кран, за отстраняване от пътя на катастрофирали тежкотонажни камиони. Този въпрос все още не е уреден в нормативната уредба. Тъй като Агенция „Пътна инфраструктура” е собственик на пътя, при нужда осигуряването и заплащането на тази услуга се извършва чрез нея, коментираха специалистите.
При усложняване на зимната обстановка по Републиканската пътна мрежа, ръководството на ОПУ – Стара Загора, чрез оперативния център към ОУ ПБЗН, ще извършва взаимодействие с модулите за реагиране при бедствени ситуации от Българската армия, с цел осигуряване на специализирана техника (роторни снегорини) за своевременно овладяване при усложнена зимна обстановка на пътната мрежа.
Областна администрация Стара Загора
Осъществяването на координация между отговорните институции за преодоляване на кризисни ситуации при усложнена зимна обстановка в област Стара Загора беше обсъдено на среща на ВрИД областен управител Димитър Драчев с командирите на поделения в региона, директора на Областно пътно управление – Стара Загора Петър Николов и заместник-началника на Областно управление Пожарна безопасност и защита на населението – Стара Загора Румен Тодоров.Участниците в срещата уточниха задачите за реагиране на екипите от Единната спасителна система и взаимодействието им с модулите за действие при бедствени ситуации от Българската армия. Веднъж месечно ще се провежда тренировка с органите за управление на екипите от Единната спасителна система и модулите от Въоръжените сили. Като проблем беше определено осигуряването на 40-тонен кран, за отстраняване от пътя на катастрофирали тежкотонажни камиони. Този въпрос все още не е уреден в нормативната уредба. Тъй като Агенция „Пътна инфраструктура” е собственик на пътя, при нужда осигуряването и заплащането на тази услуга се извършва чрез нея, коментираха специалистите.
При усложняване на зимната обстановка по Републиканската пътна мрежа, ръководството на ОПУ – Стара Загора, чрез оперативния център към ОУ ПБЗН, ще извършва взаимодействие с модулите за реагиране при бедствени ситуации от Българската армия, с цел осигуряване на специализирана техника (роторни снегорини) за своевременно овладяване при усложнена зимна обстановка на пътната мрежа.
Областна администрация Стара Загора
Comments are not available for this entry.
Хотел ЦЕНТРАЛ Павел баня







